Aktualności


Nowe produkty: - opakowania premium o wysokiej barierowości, - opakowania do produktów świeżych z warstwą antyfogową

Rezultaty projektu, które są efektem przeprowadzonych badań posiadają następujące cechy technologiczne:

- druk w zakresie wartości tonalnych 0,4 – 10 %

- druk przy gęstości optycznej farb w zakresie 1-3

- wydruku w wysokiej liniaturze 200 lpi,

- w pełnej prędkości produkcyjnej i zamierzonych czasach

- w oczekiwanej jakości i czystości druku

- na dedykowanych podłożach ( folie PP,PE,PET)

- w ilości produkcyjnej określającej średni „run produkcyjny”

 

Poniżej zaprezentowano unikatowe cechy nowych produktów i technologii świadczące o przydatność użytkowa dla odbiorcy:

 

  1. Produkty charakteryzujące się niezwykle wysoką jakością wydruku fleksograficznego (200 lpi) co przekłada się na estetykę tych opakowań tych produktów, co z kolei powoduje większą skłonność klientów do sięgania po te towary
  1. Nowa technologia pozwala na szybkie przygotowanie pliku do druku – około 24 h, co w porównaniu w technologią rotograwiurową (około 2 tygodnie) daje możliwość szybkiej reakcji na jakiekolwiek zmiany lub szybkiej realizacji zleceń.
  1. Technologia fleksograficzna, którą planuje wdrożyć Fol – Druk Flexo staje się opłacalna dla firm od nakładów o wartości 300 kg, podczas gdy dla innych technologii w porównywalnej jakości próg opłacalności jest około 10 razy większy.
  1. Bardzo ważną cechą nowych produktów z punktu widzenia rynku, jest ich bezpieczeństwo związane z wysoką barierowością tych opakowań i drukiem wewnętrznym (bez kontaktu z żywnością) w opakowaniach do świeżej żywności.
  1. Dla opakowań produktów świeżych warstwa antyfogowa powoduje, że woda rozprowadza się po całej folii równomiernie, dzięki czemu cała folia jest jednakowo zwilżona. Opakowanie charakteryzuje wysoka transparentność i połysk oraz wysoka barierowość dla pary wodnej przy niezwykle wysokiej estetyce  (jakość wydruku fleksograficznego (200 lpi).

Kolejna inwestycja przynosi efekty

W marcu tego roku wzbogaciliśmy nasz park maszynowy w nowoczesną maszynę do montażu form drukowych. Urządzenie SAMM firmy Flexologic wykonuje pełną pracę montażu fotopolimeru z dokładnością spasowania registrów nie osiągalną podczas montażu manualnego. Dokładne i precyzyjne spasowanie form na tulei pozwala nie tylko ograniczyć straty materiału podczas zmiany zlecenia, ale także rozszerzyć możliwości podczas tworzenia nowych projektów. 
Inwestycje mające na celu podnoszenie jakości naszych opakowań i usług są dla nas kluczem rozwoju firmy.

Spektrofotometr sferyczny Ci64

Dział Kontroli Jakości doposażony został w nowe urządzenia pomiaru barwy. Spektrofotometr sferyczny X-Rite Ci64 służący do pomiaru rozbieżości kolorystycznej na podłożach metaliczynych znajduje swoje zastosowanie podczas oceny koloru z wysokim połyskiem. Zakup nowego urządzenia pozwolił nam na dokładniejszą kontrolę barwy, głównie podczas nawierzhniowych wydruków Polyphane Met bez białego poddruku tzw. "owijki"

Spektrofotometr eXact

Nowoczesne urządzenia oferowane przez wiodących producentów sprzętu pomiarowego umożliwiają coraz więcej możliwości pomiarów i kontroli barwy. Spektrofotometr eXact firmy X-Rite zastąpił jedno z naszych starszych urządzeń tej samej firmy, SpectroEye. 

Global Standard for Packaging and Packaging Materials

Z ogromną radością informujemy, iż firma Fol Druk Flexo otrzymała właśnie wynik tegorocznego auditu  „Global Standard for Packaging and Packaging Materials”
Zmiany wprowadzone przez organizację BRC podnoszące standard z „dobrych praktyk” (wyd.4) na „najlepsze praktyki” wyd.5 podyktowały dla nas cel realizacji Polityki Jakości na podwyższonych standardach.

Wysoki stopień oceny, na poziomie AA upewnia Nas, iż nasze działania mają swój wymierny efekt.

Zapraszamy do rozwijania oraz budowania współpracy, aby bezpośrednio poznać naszą jakość.

Nasze opakowania eksponowane na targach Labelexpo Europe 2017 Bruksela

Wśród kilkuset wystawców na tegorocznej edycji targów Labelexpo Europe, które odbyły się w dniach 25-28 września 2017 ,mogliśmy spotkać nasze opakowania stanowiące wizytówkę jakości osiągnieć druku fleksograficznego.

Uszlachetnianie druku

W Naszej ofercie znajdą Państwo uszlachetnienia opakowań różnymi technikami oraz materiałami. Jesteśmy liderem w technologii lakierowania z uzyskaniem wyjątkowo wysokiego efektu dotyku „paper touch”.

Jakość HD 200 lpi

Rewolucją druku technologią fleksograficzną jest uzyskanie jakości HD sięgającej liniatury 200 lpi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz indywidualnie opracowanej technologii druku oferujemy możliwości zadruku opakowań w dotychczas nie osiągalnej jakości. Zachowując niższe koszty, krótkie czasy realizacji oraz możliwość szybkiej reakcji na zmiany dyktowane przez rynek proponujemy rozwiązania zastępujące rotograwiurową technikę druku.

Drupa 2016

W 2015 roku podjęliśmy wyzwanie adaptacji do druku w technologii flexo kilku projektów z rotograwiury. Założeniem było zrealizowanie produkcji w wysokiej liniaturze 200lpi, prac 8 i 9 kolorowych w konwersji do 4 kolorów CMYK + biały. Zaprosiliśmy do tego projektu naszych partnerów biznesowych. Firmy: DuPont, Sun Chemical, Comexi, Praxair, ZPC Mieszko S.A., Melvit S.A. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Państwu pomyślny wynik naszej pracy w postaci czterech wydrukowanych opakowań. Krówka mleczna ( Mieszko S.A. ) Zozole ( Mieszko S.A.) Kleik ryżowy ( Melvit ) Otręby Żytnie ( Melvit ) Prace bedą prezentowane podczas targów Drupa 2016 Duseldorf na stoisku Du Pont. Hala 8b, stoisko C21.

Certyfikacja BRC 2015

We wrześniu 2015 roku przystąpiliśmy do certyfikacji systemu BRC/IOP: 2011, „Opakowania do żywności i innych produktów”.
Nowe wdrożone standardy produkcji pozwalają nam na:
  • stałe podnoszenie świadomości jakościowej i higienicznej naszych pracowników,
  • prowadzenie pełnego nadzoru nad środkami pracy oraz sukcesywnej modernizacji wyposażenia technicznego,
  • ciągłe doskonalenie poprzez monitorowanie i pomiar prowadzonych procesów.
Funkcjonujący Zintegrowany System Zarządzania spełnia wymagania normy ISO 9001:2008 i standardu BRC/IOP:2011 i gwarantuje bezpieczeństwo wytwarzanych przez nas opakowań przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

"Open House" 2013

25 kwietnia firma Grafikus wraz z firmą Fol-Druk zorganizowała "dzień otwarty" podczas którego odbył się pokaz maszyny Comexi F4. Maszyna F4 firmy Comexi to fleksograficzna drukarka zaprojektowana zgodnie z nową koncepcją FLEXOefficiency®, przeznaczona  do druku małych i średnich nakładów przy użyciu farb rozpuszczalnikowych, wodnych i UV oraz innowacyjnej technologii eCOMEXI® druku farbami EB . Idealnie nadaje się do druku opakowań na podłożach z tworzyw sztucznych i papieru oraz podłożach samoprzylepnych dla rynku etykietowego. Nadmienić należy, że firma Grafikus oprócz tego, że jest przedstawicielem handlowym firmy Comexi, świadczy również usługi serwisowe maszyn Comexi.
"Dzień otwarty" składał się z :
-konferencji, na  której zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć prezentacje przygotowane przez przedstawicieli firmy Comexi, Grafikus oraz Fol-Druk
-prezentacji maszyny w firmie Fol-Druk
-uroczystej kolacji zorganizowanej przez firmę Comexi
Jeszcze raz dziękujemy firmie Fol-Druk za możliwość pokazania urządzenia podczas pracy. Dziękujemy zaproszonym gościom za udział w "dniu otwartym".

Adres

ul. Graniczna 44A
09-407 Płock

E-mail

zamowienia@fol-druk.pl

Telefon

+48(24) 367 38 14

© 2017 FOL-DRUK FLEXO - All Rights Reserved