Fol-Druk Flexo

AKTUALNOŚCI

Nowa inwestycja - Laser

Mamy TO! Nowa inwestycja w Fol-Druk Flexo.
Miło nam poinformować o naszej nowej inwestycji – LASERZE EXCELLENCE z nieograniczonymi możliwościami nacinki laserowej, mikroperforacji, makroperforacji. Dzięki naszej misji „Laser Excellence” aktywnie doskonalimy naszą dogłębną wiedzę i doświadczenie w celu projektowania i produkcji najnowocześniejszych projektów-opakowań w systemie obróbki laserowej.

Możliwości maszyny:

  • nacinka laserowa
  • mikroperforacja
  • makroperforacja 

Nacinka laserowa
Efekt "Easy Open"

Nacinka laserowa przydatna jest  w opakowaniach, w których ze względu na użyte materiały trudne jest ręczne otwarcie. Laserowe nacinanie w sposób kontrolowany osłabia w określonej linii jeden z materiałów, co umożliwia łatwe otwieranie opakowania. Nacinanie możliwe jest zarówno w kierunku poprzecznym, jak i maszynowym.

Mikroperforacja
Oddychające opakowania

Mikroperforacja opakowań poprawia cyrkulację powietrza pomiędzy wnętrzem opakowania a otoczeniem.

Malutkie otwory o wielkości już od 20 mikronów pozwalają kontrolować przepuszczalność powietrza, dzięki czemu wydłuża się okres przydatności świeżych produktów, takich jak warzywa, owoce i pieczywo itp.

Makroperforacja
Wycinanie dowolnych kształtów

Laser wycina precyzyjnie dowolne kształty dostosowane do potrzeb klienta.

Makroperforacja umożliwia łatwe i kontrolowane otwieranie opakowań, bardzo często z zastosowaniem zewnętrznej etykiety samoprzylepnej. Główne zastosowanie makroperforacji to aplikacje z zastosowaniem zewnętrznej etykiety samoprzylepnej służącej do wielokrotnego otwierania opakowania.