Fol-Druk Flexo

EKOLOGIA

Ekologia w firmie Fol-Druk Flexo

W dzisiejszych czasach ekologia jest bardzo ważna, w szczególności jako element polityki odpowiedzialnego biznesu. W Fol-Druk Flexo uwzględniamy ochronę środowiska i minimalizację negatywnego wpływu na otoczenie w każdym aspekcie funkcjonowania naszej firmy. Przyjęcie zamówienia do własnego systemu produkcyjnego i jego szczegółowa analiza ogranicza możliwą nadprodukcję. Współpraca z czołowymi światowymi producentami folii pozwala wykorzystać prawie 100% dostarczanych do nas surowców. Na każdym etapie produkcji realizowanego zamówienia Dział Kontroli Jakości skrupulatnie pilnuje procedur w celu zapewnienia wysokiej jakości produktów, a profesjonalne urządzenia laboratoryjne pozwalają uniknąć produkcji na wadliwym materiale. Proces druku jest nadzorowany przez systemy wizyjne informujące operatora o błędzie. Dzięki tym wszystkim punktom kontrolnym i wprowadzonym procedurom, jesteśmy w stanie zapewnić szybką realizację zamówień, minimalizując straty, co wpisuje się w ideę gospodarki o obiegu zamkniętym

Gospodarka o obiegu zamkniętym

Gospodarka o obiegu zamkniętym (GOZ) to koncepcja, która ma na celu efektywne i racjonalne zarządzanie surowcami i odpadami. Od lat firma Fol-Druk Flexo wie, że działalność w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym jest kierunkiem, który warto, a nawet trzeba wybierać w dzisiejszych czasach. Odpady opakowaniowe powstające w Fol-Druk Flexo są w całości poddawane odzyskowi i przetwarzane do postaci nowych produktów. Co więcej, firma nieustannie poszukuje nowych rozwiązań dotyczących opakowań ekologicznych, które są przydatne do recyklingu i tym samym wpisują się w ideę GOZ, jak i zrównoważonego rozwoju. 

Podczas 12. edycji Konferencji „Bezpieczne Opakowanie” firma Fol-Druk Flexo ponownie otrzymała Świadectwo PCE (Packaging Circular Economy) potwierdzające dobrą gospodarkę odpadami.

Fol-Druk Flexo uzyskało także certyfikat gwarantujący, że 100% energii zużytej w 2023 roku będzie pochodzić z odnawialnych źródeł. 

Ekologiczne rozwiązania dla naszych klientów

Dzięki naszej fachowej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie współpracować w zakresie produkcji opakowań ekologicznych, aby były dopasowane do wymagań i potrzeb naszych klientów. Dział Badań i Rozwoju w firmie Fol-Druk Flexo jest otwarty na testowanie nowych rozwiązań, a w szczególności eko opakowań przydatnych do recyklingu. 

Zapraszamy zatem do skorzystania z naszego doradztwa w zakresie ekologicznych opakowań przydatnych do recyklingu. W celu uzyskania cennych informacji, zachęcamy do wysyłania zapytań poprzez formularz bądź telefonicznie – jesteśmy otwarci na testowanie nowych materiałów i poszukiwanie ekologicznych rozwiązań!